• Pożegnanie "starszaków"

  Pożegnanie "starszaków" - Obrazek 1Dzień 21.oraz 22.06.2018 r. był  wyjątkowy dla naszych najstarszych grup - ,,Stokrotek”, ,,Biedronek”, ,,Żabek”. 56 wychowanków ukończyło edukację przedszkolną i od września przekroczy próg szkoły. Uroczystość rozpoczęła dyrektor przedszkola kierując w stronę dzieci i rodziców bardzo wzruszające słowa. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w życie przedszkola, za nieocenione wsparcie.  Absolwentom  życzymy  udanych, bezpiecznych i pełnych atrakcji wakacji oraz sukcesów w szkole.

  FOTOREPORTAŻ>>

 • Spotkanie z rodzicami dzieci nowoprzyjętych

  Spotkanie z rodzicami dzieci nowoprzyjętych

   

  Spotkanie z rodzicami dzieci nowoprzyjętych na rok szkolny 2018/19 odbędzie się
  25 czerwca o godz.15:30
  w budynku Przedszkola przy ul.Pionierów 7.

  Zapraszamy !

 • Wycieczka do Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku

   Wycieczka do Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku

  12 i 14 czerwca 201r. grupy integracyjna  „Biedronki” oraz  „Stokrotki” wybrały się Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku. W czasie wycieczki dzieci brały udział  w warsztatach,  odbywających się w różnych pracowniach dydaktycznych. Zgromadzone w nich rozmaite sprzęty, pozwoliły im zgłębić wiedzę na temat powstawania energii elektrycznej, poznać tajemnice wody oraz umożliwił doświadczanie piękna i różnorodności niezwykłego świata  przyrody.

  FOTOREPORTAŻ>

 • Przedszkolaki u stomatologa

  Przedszkolaki u stomatologa

     W naszym przedszkolu systematycznie promujemy zachowania prozdrowotne. Na początku czerwca br. odwiedziliśmy gabinet stomatologiczny. Pani higienistka zapoznała dzieci z wyposażeniem gabinetu stomatologicznego, wyjaśniła jak należy dbać o zęby a także jak je leczyć. Dzieci były bardzo zainteresowane wizytą w gabinecie lekarskim. Mamy nadzieję, że będą go systematycznie odwiedzały w ramach wizyt kontrolnych oraz pozbędą się lęku z tym związanym.
  FOTOREPORTAŻ>>

   

 • Z wizytą w Ochotniczej Straży Pożarnej w Bobolicach

  Z wizytą w Ochotniczej Straży Pożarnej w Bobolicach

  6 czerwca dzieci z Przedszkola w Bobolicach miały możliwość zwiedzania Ochotniczej Straży Pożarnej. Podczas spotkania zapoznały się z niezbędnym sprzętem ratowniczo – gaśniczym, w który wyposażony jest wóz strażacki. Dowiedziały się wielu ciekawostek o pracy strażaka, trudnej i niebezpiecznej, ale jakże satysfakcjonującej i bohaterskiej. Podczas spotkania dzieci były bardzo zainteresowane, co przejawiało się zadawaniem przez nie wielu ciekawych i trudnych pytań, na które uzyskały wyczerpujące odpowiedzi. Dodatkową atrakcją spotkania była przejażdżka wozem strażackim. W podziękowaniu za poświęcony czas i cenne informacje dzieci wręczyły strażakom własnoręcznie wykonany upominek.
  FOTOREPORTAŻ>>

 • Drużyna "Pszczółek" na podium

  Drużyna "Pszczółek" na podium

     05.06.2018r. odbyły się zawody sportowe w Szczecinku pod hasłem ,,Zostań mistrzem” organizowane przez STS Pomerania. Z naszego przedszkola do drużyny „Pszczółek” wytypowano dzieci z najstarszych grup: „Biedronki” z grupy integracyjnej oraz „Stokrotki”. Tego dnia pogoda i humory dopisywały,. Na zawodach była duża rywalizacja między drużynami, spośród siedmiu grup, nasze „Pszczółki” zdobyły trzecie miejsce. Serdecznie gratulujemy zajęcia wysokiego miejsca.
  FOTOREPORTAŻ>>

 • Wizyta w Nadleśnictwie Bobolice

  Wizyta w Nadleśnictwie Bobolice

       
       Na początku czerwca przedszkolaki odwiedziły Nadleśnictwo Bobolice.  Pani edukator – Kasia Gołębiowska oprowadziła nas po ścieżce edukacyjnej, opowiedziała wiele ciekawostek dotyczących lasu i jego mieszkańców. Oglądaliśmy tablice informacyjne, braliśmy udział w quizie przyrodniczym oraz zabawach edukacyjnych.

  FOTOREPORTAŻ>>

 • Przedszkolaki na posterunku

   

  Przedszkolaki na posterunku - Obrazek 123.05.2018r. przedszkolaki z grupy "Niezapominajek", "Smerfów", "Stokrotek" i z gr integracyjnej "Biedronek" odwiedziły Posterunek Policji w Bobolicach. Wiodącym tematem spotkania było bezpieczeństwo   podczas wakacji. Podczas wizyty najmłodsi dowiedzieli  się jakie zasady bezpieczeństwa obowiązują podczas wakacyjnych  zabaw, a także  jak bezpiecznie podróżować oraz jak reagować w sytuacjach zagrożenia. Duże zainteresowanie  wśród starszaków   wyposażenie  policjanta, a także policyjny radiowóz. Dzięki takim spotkaniom dzieci poszerzają swoją wiedzę nt. bezpiecznych zachowań w życiu codziennym oraz nabywają zaufania do Policji – jako instytucji do której mogą zwrócić się o pomoc.  FOTOREPORTAŻ>>

 • Wycieczka do Yellow Park

  Wycieczka do Yellow Park

        28 i 29 maja 2018r. starsze dzieci z grup: integracyjnej "Biedronki", "Stokrotki", "Słoneczka" oraz "Żabki" wybrały się na wycieczki do edukacyjnej sali zabaw Yellow Park w Koszalinie. Dzieci uczestniczyły  w warsztatach edukacyjnych, których tematem była „Fizyka niskich temperatur”.  Na zajęciach przeprowadzone zostały pokazy z wykorzystaniem ciekłego azotu, które umożliwiały zaobserwowanie efektów zachodzących w bardzo niskich temperaturach. W ramach warsztatów, dzieci przeprowadzały eksperymenty obrazujące zmianę właściwości ciał stałych, m.in. przekonały się, ze w kilka sekund można zamrozić  jabłko lub banana a następnie użyć zamrożonych owoców jako młotka do wbicia gwoździa. Kolejną atrakcją wycieczki była strefa zabaw, w której dzieci miały do dyspozycji  rozmaite przeszkody do pokonania, armatki pneumatyczne oraz zakręcone zjeżdżalnie. Wszystko to zapewniło naszym  Przedszkolakom wiele radosnych chwil oraz moc niezapomnianych wrażeń.
  FOTOREPORTAŻ>>

 • Rodzice u "Stokrotek"

  Rodzice u "Stokrotek"

  Grupa „Stokrotek” należy do koła LOP, w związku z tym aktywnie uczestniczy we wszelkich działaniach związanych z przyrodą i jej ochroną. Jednym z zadań jakie realizowaliśmy w tym roku, było przygotowanie przedstawienia pt „Leśne opowieści” na uroczystość 90 – lecia LOP-u. Chcąc pokazać rodzicom przedstawienie, zaprosiliśmy ich do przedszkola dnia 29 maja. Słowa podziękowania należą się rodzicom za przepiękne stroje!
  FOTOREPORTAŻ>>

 • Woda źródłem życia

  Woda źródłem życia

     

      Dnia 17 maja 2018r. w naszym Przedszkolu odbył się konkurs ,,WODA ŹRÓDŁEM   ŻYCIA’’, którego uczestnikami byli reprezentanci grupy ,,Biedronki’’, ,,Stokrotki’’ i ,,Słoneczka’’. Celem konkursu było: utrwalenie  dziecięcej wiedzy na temat  znaczenia wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin,  doskonalenie umiejętności pracy w grupie oraz dobra zabawa.

   

   FOTOREPORTAŻ>>

   

 • Dzień otwarty

  Dzień otwarty

  1 czerwca br. zapraszamy do Przedszkola rodziców z dziećmi nowoprzyjętymi.  W tym dniu w godz. od 9:00 do 12:00 można będzie zapoznać dzieci z pomieszczeniami przedszkola, personelem oraz spędzić czas na zabawie z rówieśnikami.
  Zapraszamy dzieci z roczników urodzonych:
  - 2014 i 2015 r. – dzień otwarty przy ul. Pionierów 7
  - 2013 r. – dzień otwarty – budynek Szkoły Podstawowej przy ul. Szkolnej 1

 • Festyn rodzinny

  Festyn rodzinny

   

  W dniu 22 maja br. w Przedszkolu w Bobolicach odbył się coroczny festyn rodzinny. Hasłem imprezy było: ,,Mamo - Tato, co Wy na to?".  Sprzyjająca pogoda sprawiła, że na festyn przybyły tłumnie całe rodziny przedszkolaków. W krótkiej części oficjalnej zebranych powitały Burmistrz Mieczysława Brzoza i dyrektor Przedszkola Teresa Halasz, a dzieci zaśpiewały piosenki o rodzinie i miłości.  Tradycyjnie  zabawę poprowadzili zaprzyjaźnieni klauni Rico i Ruphert, którzy zapewnili uczestnikom mnóstwo zabaw i wrażeń. Wśród oferowanych atrakcji największym powodzeniem cieszyły się: dymiąca lokomotywa,  malowanie twarzy i włosów.  O jedzenie zadbała kuchnia przedszkolna, ciasta upiekli rodzice, a wędliny na grilla podarowali Magdalena i Piotr Stalewscy.  Nad bezpieczeństwem imprezy czuwał pielęgniarz z Przychodni ,,Amelia".   Dziękujemy, że byliście z nami. Do zobaczenia za rok.
  FOTOREPORTAŻ>>

 • Obchody 90-lecia Ligii Ochrony Przyrody

  Obchody 90-lecia Ligii Ochrony Przyrody

   

   

  15 maja 2018 roku w Dniu Niezapominajki na hali sportowej w Bobolicach odbyło się 90 – lecie Ligi Ochrony Przyrody. Na tę uroczystość przybyło wiele gości, nie zabrakło również grupy „Stokrotek”, która już od 3 lat podejmuje wiele działań w ramach Koła LOP.Tym razem mogliśmy podziwiać zdolności wokalno – recytatorskie, które przedstawiły dzieci podczas teatrzyku „Leśne opowieści".  Wcielając się w rolę skrzatów i zwierząt leśnych, przedszkolaki ukazały zagrożenia jakie niesie dla środowiska szkodliwa działalność człowieka.
  FOTOREPORTAŻ>>


  Podczas uroczystości mogliśmy podziwiać nie tylko występy dzieci, ale także wystawę prac wytypowanych podczas konkursu plastycznego „Piękno bobolickiej przyrody”. W konkursie wzięło udział 28 – ro dzieci, które wykorzystując różnorodne techniki plastyczne podkreśliły walory przyrodnicze naszego regionu. Za trud włożony w pracę każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom i drobny upominek.

 • Dzień Polskiej Niezapominajki

  Dzień Polskiej Niezapominajki

   

  We wtorek 15.05. w grupie II obchodzono Święto Polskiej Niezapominajki. Dzieci ubrane na niebiesko i w wyśmienitych humorach były gotowe nie tylko na dobrą zabawę, ale też na zdobycie nowej wiedzy o środowisku naturalnym. W tym dniu, dzieci poznały historię powstania nazwy „niezapominajki”, uczyły się wierszyka o tych pięknych kwiatach, a także wykonały prace plastyczną. Tego dnia, dzieci z grupy II, udały się na spacer do pobliskiego parku w poszukiwaniu niezapominajek. Podczas tego dnia nie mogło zabraknąć także tańców przy wiosennych utworach z przedszkolnego repertuaru.
  FOTOREPORTAŻ>>

Aktualności

Kontakt

 • Przedszkole w Bobolicach
  ul.Pionierów 7
  76-020 Bobolice
 • ul. Pionierów : 94 318 73-23
  ul. Szkolna: 730 535 130

Galeria zdjęć