22 kwietnia dzieci z naszego przedszkola obchodziły Światowy Dzień Ziemi. Aktywność przedszkolaków była różnorodna – dzieci rozmawiały na temat ochrony środowiska, odgrywały scenki sytuacyjne dotyczące prawidłowych nawyków ekologicznych, przypomniały sobie zasady segregacji śmieci oraz poznały wiele sposobów dbania o Ziemię. Tego dnia dzieci uczestniczyły w zabawach na świeżym powietrzu i spacerach, podczas których mogły podziwiać piękno otaczającej przyrody. Na koniec przedszkolaki wykonały piękne prace plastyczne Planety Ziemi.
Antonina Kustrzycka
