Dzieci z grupy Niezapominajek uwielbiają zabawy w ogrodzie przedszkolnym. Chętnie także podejmują zabawy w sali oraz uczestniczą w zajęciach dydaktycznych. Uśmiechów na twarzach nie brakuje.
Sandra Dąbrowska
Dzieci z grupy Niezapominajek uwielbiają zabawy w ogrodzie przedszkolnym. Chętnie także podejmują zabawy w sali oraz uczestniczą w zajęciach dydaktycznych. Uśmiechów na twarzach nie brakuje.
Sandra Dąbrowska
Ćwiczenia gimnastyczne w grupie VI zostały przeprowadzone w sali przedszkolnej. Wykorzystano w nich ciekawe akcesoria gimnastyczne- kolorowe krążki. Pojawiały się one w różnych miejscach. Raz były na głowie, to znów na podłodze. Było bardzo dużo śmiechu i radości. Z pewnością jeszcze nie raz użyjemy tego ciekawego akcesoria gimnastycznego.
Irena Staszczak
5 września w naszym Przedszkolu grupa Smerfy solidnie przygotowała się do przywitania zbliżającej się jesieni. Dzieci miały okazję z bliska przyjrzeć się skarbom natury takim jak: szyszki, kasztany,żołędzie i kolorowe liście. Przedszkolaki wesoło bawiły się przy dźwiękach muzyki, naśladowały ruchy spadających liści oraz wykonały piękne prace plastyczne w barwach jesieni.
Antonina Kustrzycka
Dzieci z grupy VIII należą do koła LOP „Stokrotki”. W ramach swojej działalności poznają otaczające środowisko, obserwują przyrodę i zmiany jakie zachodzą w poszczególnych porach roku. W trzecim tygodniu września rozmawialiśmy o zmianach zachodzących w parku jesienią. Poznaliśmy zwierzęta mieszkające w parku, rozpoznawaliśmy drzewa, liście i ich owoce, oglądaliśmy filmiki edukacyjne oraz tworzyliśmy muzykę do jesiennej pogody.
Emilia Rączka
Dzisiejszy dzień był dla Krasnoludków świętem kreatywności, odwagi i dobrej zabawy. Nasze najmłodsze przedszkolaki obejrzały krótki film edukacyjny "The Dot", dzięki któremu dowiedziały się o pochodzeniu tego święta. Uczestniczyły w szeregu zabaw, których główną bohaterką była oczywiście kropka. Wykonały piękne jesienne prace plastyczne oraz "ozdobiły" ten przedszkolny kolorowymi kredowymi kropkami.
Natalia Żwirbla - Krukowska
15 września przedszkolaki z grupy ,,Żabki" obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Tematem przewodnim była oczywiście "kropka". Towarzyszyła nam w zabawach ruchowych, bajce edukacyjnej o wiarze we własne możliwości, zabawach matematycznych, kodowaniu, a także pracy plastycznej. Było wesoło i kolorowo.
Agata Mielnik
Dzieci z grupy ,, Biedronek” bardzo aktywnie spędzają czas w przedszkolu. Chętnie uczestniczą w zabawach swobodnych, zajęciach organizowanych przez nauczyciela oraz zabawach na dworze. Lubią zabawy taneczne, ruchowe, plastyczne. Z zapałem pracują przy stolikach w kartach pracy. Również z przyjemnością zasiadają do posiłków, które z apetytem zajadają.
Irena Staszczak
W naszym przedszkolu na początku roku szkolnego realizowane są zagadnienia związane z zachowaniem bezpieczeństwa w przedszkolu, ogrodzie przedszkolnym, a także w ruchu drogowym. Przedszkolaki zostały zapoznane z obowiązujacymi zasadami, uczyły się przechodzić przez przejście dla pieszych. Poprzez zabawy uczyły się również rozpoznawania i nazywania znaków drogowych, pojazdów specjalistycznych, numerów alarmowych oraz bezpiecznych zachowań na drodze.
Agata Mielnik
Zajęcia plastyczne w grupie "Pszczółek" miały charakter zabawy z farbami. Jesień powoli nadchodzi ale dzieciom humory dopisują. Piękne, kolorowe liście (malowane paluszkami) staną się ozdobą naszej sali.
Marzena Kowalczyk
27 sierpień ul. Szkolna
16:00- Nauczyciel Agata Mielnik grupa VII „ Żabki” wejście/wyjście dla rodziców główne drzwi do Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza W Bobolicach
16:00- Nauczyciel Sandra Dąbrowska grupa IV „Niezapominajki” wejście/wyjście dla rodziców główne drzwi do przedszkola (budynek przybudówki)
16:30- Nauczyciel Aurelia Karolik grupa V „Słoneczka” wejście/wyjście dla rodziców główne drzwi do Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Bobolicach
16:30- Nauczyciel Irena Staszczak grupa VI „Biedronki” wejście/wyjście dla rodziców główne drzwi do przedszkola (budynek przybudówki)
17:00- Nauczyciel Emilia Rączka grupa VIII „Stokrotki” wejście/wyjście dla rodziców główne drzwi do przedszkola (budynek przybudówki)
28 sierpień ul. Pionierów
15:15- Nauczyciel Antonina Kustrzycka grupa III „Smerfy” II piętro
15:30- Nauczyciel Marzena Kowalczyk grupa II „Pszczółki” I piętro
15:45- Nauczyciel Natalia Żwirbla- Krukowska i nauczyciel Izabela Siedlecka- Choruży grupa I „Krasnoludki” parter
Szanowni Państwo spotkania organizacyjne odbywają się bez udziału dzieci. W związku z epidemią Covid-19 proszę aby na zebraniu był obecny tylko jeden rodzic/opiekun prawny posiadający ze sobą maseczkę ochronną. Przed wejściem do budynku proszę o dezynfekcję rąk. Wskazanym jest posiadanie własnych długopisów.
W przypadku pytań proszę o kontakt 730 535 130
Dyrektor Przedszkola w Bobolicach
Anna Kustrzycka- Broda
Z przyjemnością informujemy, że laureatką Powiatowego konkursu plastycznego pt. ”Ilustrujemy Baśnie braci Grimm” została Michalina Skubiszewska z Przedszkola w Bobolicach, koordynatorem pracy była nauczycielka wychowania przedszkolnego p. Antonina Kustrzycka. Laureatce serdecznie gratulujemy, a chętnych zapraszamy do obejrzenia wirtualnej wystawy po kliknięciu linku dostępnego na stronie www.biblioteka.koszalin.pl w zakładce „Aktualności”.
Wszystkim dzieciom i rodzicom życzymy bezpiecznych wakacji, pełnych słońca i wielu niezapomnianych przygód.
Dyrektor oraz pracownicy
Przedszkola w Bobolicach
Przedszkole w Bobolicach brało udział w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Celem akcji bylo wsparcie procesu edukacji najmłodszych, a także zachęcenie ich do rozmowy z rodzicami na tematy będące przedmiotem zajęć.
W ramach akcji przedszkole każdego miesiąca otrzymywało materiały do przeprowadzenia zajęć na tematy związane z bezpieczeństwem (w przedszkolu, na drodze, podczas zimowego i letniego wypoczynku, w internecie), ekologią, sportem i promocja zdrowego trybu życia.
Każda "lekcja" składała się z dwóch części. W pierwszej nauczyciele wykorzystując otrzymane materiały i własną wiedzę wprowadzali dzieci w tematykę zajęć. W drugiej części dzieci miały do wykonania zadanie przygotowane przez organizatora - Centrum Rozwoju Lokalnego. Następnie dzieci zabieraly prace do domu i pokazując rodzicom, zachęcamy ich do rozmowy na tematy poruszane podczas zajęć. Dzieci chętnie uczestniczyły w comiesięcznych zajęciach.
Agata Mielnik
W czerwcu b.r. w Przedszkolu w Bobolicach zostały zrealizowane zajęcia „ Bezpieczne wakacje”. Celem zajęć było zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez dzieci. Omówiono podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas pobytu nad wodą, w czasie zabaw w domu oraz na podwórku. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną zawierającą elementarne zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zwracając szczególna uwagę na zakaz gry w piłkę nożną oraz inne zabawy sportowe w pobliżu drogi. Kluczowym elementem zajęć było omówienie zasad higieny związanych z pandemią Covid-19. Przedszkolaki wykonały eksperymenty „Magiczny palec” i „Czyste ręce”, które prezentują jak w prawidłowy sposób myć ręce. Wszystkie treści przekazane w ramach zajęć „Bezpieczne wakacje” będą systematycznie przypominane dzieciom także w lipcu.
Przed nami wakacje- czas odpoczynku dla najmłodszych. Jednak by zabawa na świeżym powietrzu była bezpieczna, trzeba pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Dlatego też zachęcamy do zapoznania się z materiałami lekcji " Bezpieczne wakacje".
Dalsza część materiałów utrwalających do programu ,, Czyściochowe przedszkole"
Przedszkole w br. realizuje program ,,Czyściochowe przedszkole". Pod linkami znajdą Państwo materiały utrwalające wiedzę dzieci.
Powered by aSc EduPage