O Przedszkolu Kadra

Obecnie jest to jedyne przedszkole w gminie z 9 oddziałami :

• odział I poniżej "0" -  grupa "Motylki" wychowawca: Antonina Kustrzycka: - Bobolice, ul. Szkolna 1
  • oddział II poniżej "0" - grupa "Żabki" wychowawca: Izabela Siedlecka-Choruży: - Bobolice, ul. Szkolna 1
  • oddział III poniżej "0" - grupa "Mrówki" wychowawca: Sylwia Miduch: - Bobolice, ul. Szkolna 1
  • oddział IV poniżej "0" - grupa "Misie" wychowawca: Justyna Sandomierska: - Bobolice, ul. Szkolna 1
  • odział V poniżej "0" - grupa "Liski" wychowawca Dorota Zielińska:  - Bobolice, ul. Szkolna 1
  • oddział VI poniżej "0" - grupa "Pszczółki" wychowawca: Karolina Kaczmarzyńska: - Bobolice, ul. Szkolna 1
  • oddział VII "0" - grupa "Biedronki" wychowawca: Aurelia Karolik: - Bobolice, ul. Szkolna 1
  • oddział VIII "0"- grupa "Jeżyki" wychowawca: Marzena Kowalczyk: - Bobolice, ul. Szkolna 1
  • oddział IX "0"- grupa "Kotki" wychowawca:Natalia Żwirbla: - Bobolice, ul. Szkolna 1

Dyrektorem Przedszkola jest mgr Anna Kustrzycka - Broda. Organem prowadzącym jest Gmina Bobolice.

Nadzór pedagogiczny sprawuje Zachodniopomorski Kurator Oświaty.

W naszej pracy realizujemy ideę podmiotowości. Nastawiamy się na stymulowanie indywidualnego rozwoju każdego dziecka zgodnie z jego możliwościami. Nie stawiamy wobec wszystkich dzieci tych samych wymagań, każde dziecko zdobywa umiejętności na miarę swoich możliwości rozwojowych. Staramy się kształtować w dzieciach szeroko pojętą samodzielność, która przejawia się w samoobsłudze, gotowości do podejmowania inicjatyw oraz umiejętności radzenia sobie z problemami.

Szanujemy prawo dzieci do zabawy jako dominującej formy pracy w przedszkolu. Zapewniamy naszym wychowankom miłą, serdeczną atmosferę oraz przebywanie
w klimacie życzliwości.

Zgodnie z myślą, że ,'Wiek dwudziesty pierwszy będzie stuleciem ekologicznym albo nie będzie go wcale' duży nacisk kładziemy na edukację ekologiczną. Wychodząc z założenia, że edukacja przedszkolna to najlepszy początek dorosłego życia przedszkole dba o wyposażenie dziecka w postawy, które będą podwaliną jego przyszłych sukcesów. W tym celu realizowane są programy, które pomagają kształtować twórcze postawy dzieci w wieku przedszkolnym.

Poczucie bezpieczeństwa, miła i sympatyczna atmosfera, bogaty kalendarz uroczystości, dobre wyposażenie, dbałość o estetykę pomieszczeń, indywidualne podejście do każdego dziecka, dobre przygotowanie dzieci do szkoły sprawiają, iż Mimo niżu demograficznego zainteresowanie rodziców przyjęciem dzieci do przedszkola jest duże.